Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Email:

WSPIERAJĄ NAS:

kontakt

Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje

Zespół Szkoła Ogólnokształcących nr. 8

Pokój nr 2

ul. Janusza Meissnera 9

80-462 Gdańsk

Zajęcia sportowe

Powrót

15 maja 2018

UWAGA MIESZKAŃCY!

 

W związku z awarią Przepompowni Ścieków Ołowianka, która odbiera ścieki z Miasta Sopotu oraz tzw. Dolnego Tarasu Miasta Gdańska (tj. dzielnic Żabianka, Przymorze, Zaspa, Oliwa, Wrzeszcz, Letnica, Nowy Port, Osowa, Dolne Miasto, Śródmieście) prosimy mieszkańców o ograniczenie zużycia bieżącej wody i wykorzystywanie jej wyłącznie w celach sanitarnych. Prosimy o ograniczenie zużycia wody wykorzystywanej m.in. do kąpieli, prania, zmywania naczyń i innych prac domowych.

 

By ograniczyć niekontrolowany wylew ścieków i podtopienia kanalizacji konieczne było wykonanie zrzutu awaryjnego ścieków do rzeki Motławy. Dzięki działaniom podjętym przez pracowników Saur Neptun Gdańsk, Gdańskie Wody i inne miejskie służby, nastąpił wzrost przepustowości systemu ściekowego odbierającego zanieczyszczania.

 

Późnym wieczorem, po wypompowaniu ścieków z komory pomp, spodziewane jest zdiagnozowanie przyczyn awarii i natychmiastowe podjęcie działań naprawczych.

 

W związku z sytuacją Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zarekomendowała prewencyjny zakaz korzystania z gdańskich kąpielisk. Nie ma jednak zagrożenia epidemiologicznego.

 

RD

fot. Maciej Naskręt / Trojmiasto.pl

 

Awarią Przepompowni Ścieków Ołowianka