Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Email:

WSPIERAJĄ NAS:

kontakt

Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje

Zespół Szkoła Ogólnokształcących nr. 8

Pokój nr 2

ul. Janusza Meissnera 9

80-462 Gdańsk

Zajęcia sportowe

Powrót

12 grudnia 2017

Szanowni Państwo

 

czy wiecie, że Waszym sąsiadem jest Bohater? Bohater Borys - chłopczyk, który potrzebuje Waszej pomocy. Poniżej artykuł taty Borysa z możliwością pomocy. Pokażmy, że potrafimy!


Czy mieli Państwo okazję poznać prawdziwego Bohatera? Jeśli nawet tak, to pewnie nie był nim 8-latek, dlatego też chcielibyśmy przedstawić Państwu prawdziwego bohatera, Bohatera Borysa.

 

Dlaczego jest bohaterem? Dlatego, że codziennie zmaga się w walce ze swoim Śmiertelnym Wrogiem, jakim jest rzadka genetyczna choroba zwana leukodystrofią metachromatyczną, w skrócie MLD. W wyniku błędu w jednym z genów organizm BB (Bohatera Borysa) nie produkuje specjalnego enzymu, co po 5 latach normalnego, zdrowego rozwoju spowodowało nagłą utratę kolejnych funkcji jego organizmu.

 

Na tę chorobę nie ma żadnego lekarstwa. Natomiast jedną z opcji walki z Wrogiem jest przeszczep szpiku/komórek macierzystych, który BB szczęśliwie przeszedł 2 lata temu, w klinice we Wrocławiu. Ale… przeszczep to dopiero początek wieloletniej batalii o powrót do zdrowia! Borys, aby móc w miarę normalnie funkcjonować, wymaga wielu godzin systematycznej rehabilitacji, stymulacji, aktywności fizycznej i intelektualnej, które umożliwią Mu stopniowy powrót do normalności. A dlaczego BB walczy? Tak zwyczajnie i po prostu, chce ŻYĆ, nie UMIERAĆ!

 

Reasumując, walka trwa i jak każda wojna wymaga ona poświęcenia, ale też i środków finansowych, dlatego też nie zwlekajcie i już teraz dołączcie do naszej Drużyny BB!

 

Jeśli chcesz pomóc Borysowi i dołączyć do Bohaterskiej Drużyny możesz to zrobić przekazując 1% rocznego zwrotu z PIT wpisując w zeznaniu rocznym nr KRS Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” KRS 0000037904 koniecznie podając cel szczegółowy - 25421 Grybek Borys.

 

A możesz także dokonać wpłaty darowizny na poniższe konto:

 

Odbiorca:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Konto: Alior Bank S.A. - 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 25421 Grybek Borys darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Natomiast jeśli chcecie poznać Bohatera Borysa bliżej, zapraszamy Was do odwiedzenia Jego strony internetowej www.bohaterborys.pl lub profilu www.facebook.com/bohaterborys.

 

Tekst: RD

Zdjęcia: bohaterborys.pl 

 

Bohater Borys