Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Email:

WSPIERAJĄ NAS:

kontakt

Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje

Zespół Szkoła Ogólnokształcących nr. 8

Pokój nr 2

ul. Janusza Meissnera 9

80-462 Gdańsk

Zajęcia sportowe

Powrót

16 września 2020

Święto Zaspy to cały dzień fantastycznej zabawy dla każdego mieszkańca Zaspy i okolic. Stoiska edukacyjne, pokazy teatralne, stacje sportowe i stoiska z nagrodami oraz rywalizacja biegowa podczas 10 serii biegowych dla różnych kategorii wiekowych. Tak w dużym skrócie przedstawia się Święto Zaspy połączone z drugim etapem Biegowego GP Dzielnic Gdańska – GP Zaspa

W tym roku Rady Dzielnic Zaspa Młyniec oraz Zaspa Rozstaje wspólnie z Klubem Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk zorganizują to wspaniałe widowisko.  Po raz kolejny do organizacji wydarzenia włączyła się Fundacja Mam Marzenie, która będzie obchodziła swój Ogólnopolski Dzień Marzeń.

W niedzielę w drugim dniu święta Stowarzyszenie Almanak zaprasza na Grę Miejską.

 

Centrum imprezy, atrakcje związane ze świętem oraz trasa biegu przebiegać będą w pięknym Parku im Jana Pawła II, a start imprezy przewidziany jest na godzinę 9:45.

 

„W tych trudnych czasach dla organizatorów jakichkolwiek imprez chcemy dać trochę radości mieszkańcom dzielnicy i okolic. W związku z ograniczeniami impreza nie będzie miała takiego rozmachu jak poprzednie  jednak dzięki podzieleniu jej na etapy pozwoli uczestniczyć w niej jak największej grupie mieszkańców. Niestety obecnie nie ma możliwości udziału kibiców.”  – mówi Kamil Sośniak organizator Święta Zaspy oraz  Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2020.

 

Od godziny 8:00 funkcjonować będzie Biuro Zawodów. Po powitaniu o godzinie 9.50 poprowadzimy rozgrzewkę dla Biegu Głównego, który rozpocznie się o 10:00. Grupa osób, która wystartuje to maksymalnie 250 osób.

 

Po biegu rozpoczniemy dekorację dla najlepszych w Biegu Głównym oraz Biegu Młodzieżowej Rady. Dodatkowo wylicytujemy kilka nagród od Fundacji Mam Marzenie.

Między 11:15 a 11.30 nastąpi przerwa w imprezie. Uczestnicy Biegu Głównego opuszczą teren imprezy ustępując miejsca dzieciom i młodzieży.

 

O godz. 12:00 rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży. Wszystko zakończy konkurs z wieloma nagrodami około godziny 14:00.

 

Podczas imprezy, każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił na stacjach lekkoatletycznych. Dla każdego przewidziane są nagrody.  Na całość składać się będzie 5 różnych stacji sportowych.

 

Po raz kolejny Klub Plama należący do Gdańskiego Archipelagu Kultury zagości na Święcie Zaspy. W jednym spektaklu o godzinie 14:15 ( scena główna) wystawi:

 

Spektakl Teatralny dla dzieci - Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek - Spektakl "Byczek Fernando"

 

Stanowiska naszych sponsorów, m.in. Helios i Hamilton to kolejne atrakcje dla Was i Waszych dzieci. W namiocie Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec oprócz możliwości rozmowy z radnymi ustawi się stanowisko osiedlowej biblioteki gdzie odbędą się gry i zabawy literackie dla dzieci.

 

Bufet od Pierogowóz  dla każdego uczestnika biegów to kolejna atrakcja wydarzenia. Niespodzianka w postaci dedykowanych koszulek to już tradycja podczas Święta Zaspy. „W tym roku również wykonaliśmy specjalną koszulkę na tą okazję dla wszystkich dzieci startujących w wydarzeniu”- mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2020.

 

Poniżej informacje dotyczące zapisów na II etap – GP Zaspa:

 

Zapisy internatowe trwają do środy 16.09.2018r. do godziny 23:59. 

Zapisywać można się poprzez stronę www.bieginadzielnicach.pl.

 

Opłata wpisowa /tylko Bieg Główny 5km/ za jeden etap wynosi 15 zł. Mieszkańcy dzielnicy, w której odbywa się bieg pakiet otrzymują za 0 zł do końca zapisów elektronicznych. Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich, w biurze zawodów wyniesie 40 zł.

 

 „Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne. Naszą ideą, od początku organizowania Biegowego Grand Prix, było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych” - mówi  Katarzyna Sośniak  organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2020.

 

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy magnes, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody NATA, produkt Bambus Natural Energy, kupon na posiłek.

 

Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, butelka wody NATA, produkt Bambus Natural Energy, kupon na posiłek.

 

Odbiór pakietów startowych  przed GP Zaspa Młyniec:

18 września  – Galeria Zaspa – poziom +1 – godz. 17:30 – 20:00

19 września  – Centrum imprezy-Park im. Jana Pawła II – godz. 8:00 – 10:45( dla Biegu Głównego)

 

W konkursach do wygrania m.in. 10 koszulek Święta Zaspa, pakiety od Galerii Zaspa, pakiety od sponsora głównego Budimex Nieruchomości, pakiety od Sonpap, bilety do kina Helios, , pakiety zniżkowe od Polar, pakiety od Hamilton oraz wiele innych nagród.

 

Organizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,

Partner Oficjalny: Ministerstwo Sportu i Turystyki

Partner: Miasto Gdańsk

Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje, Szkoła Podstawowa nr 92, Fundacja Mam Marzenie

Sponsor Główny etapu:

Budimex Nieruchomości

Sponsor etapu:

Galeria Zaspa, Hamilton,

Sponsorzy i partnerzy: Helios, NATA, Bambus Natural Energy, Sonpap, Polar, SUEZ, Acel, Aste, , Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień,  Fundacja Morze Aktynowości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

Łączność zapewnia Hytera oraz Radkom.

Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak

Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl  oraz Magazyn Together.

 

Zapisy oraz wszystkie informacje dostępne są na stronie  www.bieginadzielnicach.pl oraz na profilu na FB - Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - oryginalna strona

 

 

 

Program – Święto Zaspa oraz II etap GP Zaspa – 19.09.2020 r. /sobota/

- 8:00 Biuro Zawodów – TYLKO ODBIÓR PAKIETÓW !

- 9:50 Oficjalne otwarcie Święta Zaspy – Biegowego GP Dzielnic Gdańska – GP Zaspa Młyniec

- 10:00 Bieg Główny na dystansie 5 km ( 2 pętle czerwone po 2,5 km )

- 10:40 - Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska na dystansie 1000 m (1 mała pętla niebieska)- - - 11:00 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Głównym na 5 km

Przerwa w zawodach między 11:30 – 12:00

- 11: 15 Otwarcie Miasteczka Biegowego dla dzieci

- 11:45 Otwarcie stacji sportowych w miasteczku biegowym dla dzieci

- 12:00 Bieg Brzdąca– dziewczynki - na dystansie 200 m ( 1 pętla różowa ) – dwa biegi !

- 12:10 Bieg Brzdąca – chłopcy - na dystansie 200 m ( 1 pętla różowa ) – dwa biegi !

- 12:20 Bieg Malucha – dziewczynki - na dystansie 200 m ( 1 pętla różowa ) – dwa biegi !

- 12:30 Bieg Malucha – chłopcy - na dystansie 200 m ( 1 pętla różowa ) – dwa biegi !

- 12:50 Bieg Dzieci młodsze – dziewczynki - na dystansie 600 m (1 mała pętla zielona)

- 13:00 Bieg Dzieci młodsze – chłopcy- na dystansie 600 m (1 mała pętla zielona)

- 13:10 Bieg Dzieci Starsze - dziewczynki - na dystansie 800 m (1 mała pętla zielona)

- 13:20 Bieg Dzieci Starsze – chłopcy- na dystansie 800 m (1 mała pętla zielona)

- 13:40 Konkurs nagród – tylko wyczytywanie nazwisk, bez wejścia na scenę !

- 13:45 Nagradzanie najlepszych zawodników według kategorii w Biegu Malucha, Biegu Dzieci Młodszych, Biegu Dzieci Starszych, Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska

- 14:15 Spektakl Teatralny dla dzieci - Teatr Klapa czyli Koperek i Kminek - Spektakl "Byczek Fernando"

- 15:00 Zakończenie imprezy

 

Dojazd komunikacją miejską:

- autobus 127

- tramwaj 2,8 lub dojazd do pętli Zaspa którymkolwiek z tramwaj,  

 

Parking:

- na parkingach osiedlowych przy ulicy Startowej

- na parkingach wzdłuż Al. Jana Pawła II oraz Maisnerra

 

 

 

Święto Zaspy w ten weekend w Parku im. Jana Pawła II