Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Email:

WSPIERAJĄ NAS:

kontakt

Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje

Zespół Szkoła Ogólnokształcących nr. 8

Pokój nr 2

ul. Janusza Meissnera 9

80-462 Gdańsk

Zajęcia sportowe

Powrót

07 czerwca 2018

Jesienią pojawi się na rynku kolejna edycja gry planszowej Monopoly Gdańsk. Na nowej planszy znajdą się nowe obiekty i miejskie atrakcje, a także 3 miejskie dzielnice. O tym, które z nich trafią na planszówkę, zdecydują czytelnicy Trojmiasto.pl. 

 

Gdańsk był pierwszym miastem w Polsce, które posiadało miejską edycję Monopoly. Niedługo potem pojawiła się cała seria miejskich wydań i swoje gry zyskały Toruń, Kraków, Wrocław. Na planszę Monopoly trafiła także Gdynia. Ta jednak znalazła się na planszy międzynarodowej edycji Monopoly, wygrywając ogólnopolską rywalizację z innymi miastami.

Po sukcesie sprzedażowym pierwszej gdańskiej edycji, jej wydawca postanowił wznowić nakład, odświeżyć planszę i pokazać, jak zmieniło się miasto na przestrzeni lat. Na nowej planszy pojawi się więc więcej obiektów miejskich i przestrzeni publicznych. Lokalny charakter będą miały również karty szansy i karty kasy społecznej.- Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni dużym zainteresowaniem pierwszej edycji Gdańsk Monopoly. W związku z tym, że staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom konsumentów, wpuszczamy nową wersję. W tej chwili pracujemy nad doborem pól na planszy. Wybór nie jest łatwy, gdyż w ostatnim czasie przybyło w Gdańsku dużo nowych inwestycji - mówi Bartłomiej Sikorski z firmy Wnning Moves, który był pomysłodawcą przeniesienia Gdańska na planszę Monoploy.Twórcy gdańskiej planszy jeszcze nie ujawnili jak zagospodarują wszystkie pola. Na razie wiadomo, że wśród miejskich atrakcji znajdą się:

 

  • najbardziej rozpoznawalne gdańskie ulice,
  • obiekty użyteczności publicznej,
  • cztery stacje Pomorskiej Kolei Metropolitalnej,
  • lokalne media,
  • trzy dzielnice Gdańska.

 

O tym, które dzielnice pojawią się w nowej gdańskiej edycji Monopoly zdecydują czytelnicy Trojmiasto.pl w głosowaniu. Na plansze trafią trzy dzielnice, które do godziny 14 w piątek 8 czerwca zdobędą najwięcej głosów.Podział dzielnic nie jest zgodny z faktycznym podziałem Gdańska. To raczej umowna parcelacja miasta zaproponowana przez wydawcę gry.- Dokonując wyboru dzielnic, które wezmą udział w głosowaniu, zdecydowaliśmy się na te najliczniejsze. Na liście brakuje takich dzielnic jak Brzeźno, Jasień czy Śródmieście, ale mogę zdradzić już dziś, że ich mieszkańcy znajdą na planszy charakterystyczne dla nich obiekty. Nasz dział kreatywny pracuje nad tym, aby plansza pokazywała cały Gdańsk - tłumaczy Bartek Sikorski.

 

GŁOSOWAĆ MOŻNA NA STRONIE:

https://m.trojmiasto.pl/rozrywka/Wybierz-3-gdanskie-dzielnice-do-nowej-edycji-Monopoly-Gdansk-n124525.html

 

Tekst: Marta Nicgorska - trojmiasto.pl

Foto: trojmiasto.pl

Zaspa w nowej edycji Gdańsk Monopoly - ZAGŁOSUJ